DİŞLİ POMPALAR | KENFLE RULE THE WORLD
DİŞLİ POMPALAR

DİŞLİ POMPALAR

DİŞLİ POMPALAR

Detaylı bilgi almak için lütfen arayın.

Akışkanı dönen dişliler ile taşıyan, lineer bir akış sağlayan neredeyse her prosese uygun bir pompa türüdür. Boya, yağ, gıda ürünleri, yüksek viskoziteli kimyasallar gibi birçok alanda kullanıma sahiptir.

KENFLE Dişli Pompalar Nedir?

Dişli pompa çalışma prensibi sıvı ortamını iterek vakum basıncı oluşturmak, ardından iki veya daha çok fazla dişli yardımıyla kullanımını tamamlamaktır. Döner dişliler, yüksek viskoziteli akışkanların transferini sağlar.

Dişli pompalar, çok fazla basınç oluşturabilme özelliğine sahiptir. Dişli pompalar sıvıların pozitif yer değiştirmesini sağlayan pompalar olup, her devir için sabit miktarda sıvıyı pompalamaktadırlar. Tahrik ve rölanti dişlisinin bir kısmı, pompa girişinde emme oluşturmak ve akışkanı çekmek üzere hareket eder. Pompa duvarları ve dişlilerin diş kısımlarında bulunan sıvı boşaltma bölümüne ilerledikçe ve girişte çıkışta hareket ettikçe, pompa içinde ki hacim azalır. Azalan hacim sayesinde, pompanın içinde basınç artarak birikmeye başlar.


KENFLE Dişli Pompaların Çalışma Prensibi Nelerdir?

Yandaki renkli kısım sıvının pompa gövdesindeki emiş ağzı alanına, çeviren ve çevrilen dişlilerin dişli boşlukları alanına girişini gösterir.

Siyah oklar pompanın dönüş ve sıvının ilerleyişini gösterir.

Görüldüğü gibi akışkan taşınması dişliler ile dişlileri içinde barındıran gövde arasında olmaktadır. Akışkan dişliler arasından geçmemektedir.

Bu resim pompanın iç kısmının dolup sıvının boşaltma ağzı alanına itilmesinden hemen önceki durumunu göstermektedir. Çeviren ve çevrilen modül dişlilerin diş boşluklarının sıvı için nasıl bir kapalı cep oluşturduğuna ve bunun tam bir hacim kontrolü sağlanmasını nasıl garantilediğine dikkat ediniz.

Bu görüntü pompanın tamamen dolup taştığı durumu ve sıvının boşaltma işlemini, boşaltma ağzından ilerleyişini göstermektedir. Sonunda birbirine geçen dişlilerin gücü ile akışkan basınç altında çıkış ağzına iletilir.


KENFLE Dişli Pompaların Malzeme Seçenekleri Nelerdir?

Pompa Gövdesi ve Kapaklar : Dökme (pik) demir, çelik döküm, paslanmaz AISI 304 / 316 döküm, sfero döküm

Dişliler: Çelik, paslanmaz çelik AISI 304 / AISI 316

Yataklar : Snbz 12 bronz, rulman, karbon grafit, ina burc

Sızdırmazlık: Yumuşak salmastra, mekanik salmastra, keçe

 

KENFLE Dişli Pompaların Kullanım Alanları Nelerdir?

Endüstri sektöründe en çok tercih edilen pompa türlerimiz arasında olan KENFLE Dişli Pompaların sık kullanıldığı alanlar aşağıda yer almaktadır.

Fuel Oil Servis Tankları, Gaz Yağı, Mazot Tankerlerinde

Küçük çapta kızgın yağ sirkülasyonlarında

Endüstrinin yarı viskoz mayilerinin pompaj işlemlerinde.

Boya Sanayinde

Gemi Sektörü

Sipariş Formu


Copyright & Her Hakkı Saklıdır. | SiteMap