DOZAJ POMPALARI | KENFLE RULE THE WORLD
DOZAJ POMPALARI

DOZAJ POMPALARI

DOZAJ POMPALARI

Detaylı bilgi almak için lütfen arayın.

Dozaj pompaları, asit, klor, sıvı gübre, vb. kimyasalların dozlanarak verilmesi gereken yerlerde kullanılmak üzere tasarlanmış hassas pompa bir çeşididir. Dozaj pompalarına belirli kimyasalların otomatik olarak dozlanmasını sağlayan pompa türü denir. Aynı zamanda elektronik olarak çalışan elektro manyetik dozaj pompaları da denebilen bu pompalarda debi diyaframın hareketi ile sağlanır. Elektronik devreden gelen impuls ile magnet diyafram pistonunu çeker ve böylelikle maksimum strok oluşur, çelik nüveye bağlı olan diyafram çözeltiyi pompa başına iter. Emme ağzındaki emiş çek valfı kapanır, basma ağzındaki basma çek valfı açılır ve çözelti basma hortumuna basılır. Manyetik aktarım bittikten sonra emiş çek valfı açılır, basma çek valfı kapanır, böylelikle sıvı pompa başına çekilir. Frekans ayarı yavaşça yapılmalıdır. Sonucunda ise dozlama işlemi dozaj pompası sayesinde gerçekleşmiş olur.


Kullanım Alanları 

Yüzme Havuzları

Akışkan Kimyasalların Transferi

Oto Yıkama Akışkanları

Soğutma Kuleleri

Arıtma-Atıksu Tesisleri

Orijinal Donanım Üreticileri

DOZAJ POMPASI ÇEŞİTLERİ

Solenoid Dozaj Pompası

Dozaj pompaları, asit, klor, sıvı gübre, vb. kimyasalların belli oranlarda verilmesi gereken yerlerde kullanılmak üzere tasarlanmış hassas aktarma cihazlarıdır.


Mekanik Diyaframlı Dozaj Pompası

Mekanik diyaframlı olan bu pompalar 5,5 ile 500 l/h arasında farklı kapasitelere sahiptir. 5-10 bar arasında (Seçilen modele göre değişiklik gösterir.) çıkış basıncına sahiptir. Standart trifaze 380V enerji ile çalışmaktadır. Pompaların arkasında bulunan ayar kolu ile %20 ye kadar debi ayarı manuel olarak yapılabilmektedir. Gövde malzemesi alüminyumdur. Kullanılacak kimyasallara göre PP, PVC, PVDF ve SS316 kalitede farklı kafa malzemelerine sahiptir. Standart teflon (PTFE) diyaframa sahiptir. Opsiyonel olarak motor üzerine dahili invertör veya 4-20 mA çıkış verebilecek ekipman eklenebilmektedir.


Pistonlu Dozaj Pompası

Pistonlu dozaj pompaları olan bu pompalar 40 ile 1000 l/h arasında farklı kapasitelere sahiptir. 5-20 bar arasında (Seçilen modele göre değişiklik gösterir.) çıkış basıncına sahiptir. Standart trifaze 380V enerji ile çalışmaktadır. Pompaların arkasında bulunan ayar kolu ile %20 ye kadar debi ayarı manuel olarak yapılabilmektedir. Gövde malzemesi alüminyumdur. Kullanılacak kimyasallara göre PVC ve SS316 kalitede farklı kafa malzemelerine sahiptir. Piston malzemesi SS316 veya seramiktir.. Opsiyonel olarak motor üzerine dahili invertör ve ya 4-20 mA çıkış verebilecek ekipman eklenebilmektedir.


Ölçüm Kontrol Cihazları

Ölçüm cihazları pH, redox, (ORP) Oksijen, serbest klor, bulanıklık ve iletkenliği ölçebilen birçok çeşidi mevcuttur. Duvar tipi, pano içi ve pano dışına monte edilebilen farklı modellere sahiptir. 4-20 mA sinyal çıkışı verebilir. 100-240 VAC 50/60 Hz enerji ile çalışmaya uygundur.

Sipariş Formu


Copyright & Her Hakkı Saklıdır. | SiteMap