HAVA DİYAFRAMLI POMPALAR | KENFLE RULE THE WORLD
HAVA DİYAFRAMLI POMPALAR

HAVA DİYAFRAMLI POMPALAR

HAVA DİYAFRAMLI POMPALAR

Detaylı bilgi almak için lütfen arayın.

Akışkan türürüne göre seçim yapılır. Gövde malzeme seçenekleri; PP, PVDF, ECTFE, Alüminyum, AISI 316 paslanmaz. Diyafram ve iç ekipmanların seçenekleri; NBR, EPDM, HYTREL, SANTOPREN, PTFE

Basınçlı hava ile tahrik edilen pozitif deplasmanlı kendinden emişli pompalardır. Emme basma tulumbaya benzer prensipte çalışır. Havalı diyaframlı pompalar elektrik motoru ile değil basınçlı hava ile tahrik edilir. Pompanın akış kapasitesine ve işletme şartlarının gerek duyduğu basınç değerine bağlı olarak uygun kapasitedeki bir kompresörün hava hattına bağlanarak çalıştırılır.

Elektrikle çalışmadığı için ex-proof(patlamazlık) özelliği vardır. Bu sebeple akaryakıt, solvent, zor kimyasallar ve diğer bir çok yanıcı ve parlayıcı akışkanın pompalanmasında sıklıkla tercih edilmektedirler. Derinden emiş yapabilme, kuru olarak çalışabilme özelliklerinin yanı sıra, pompalama debisi ve basıncının çok kolay ayarlanır. Bu sebeple havalı pompalar bir çok endüstride, transfer sirkülasyon, dolum, dozlama gibi çok çeşitli uygulamalarda kullanılmaktadır.

Sipariş Formu


Copyright & Her Hakkı Saklıdır. | SiteMap