HİJYENİK SANTRİFÜJ POMPALAR | KENFLE RULE THE WORLD
HİJYENİK SANTRİFÜJ POMPALAR

HİJYENİK SANTRİFÜJ POMPALAR

HİJYENİK SANTRİFÜJ POMPALAR

Detaylı bilgi almak için lütfen arayın.

AISI316 paslanmaz çelikten üretilen bu pompalar, dizaynındaki kolay temizlenme özelliği ile gıda(süt vb.), kozmetik ve ilaç sektörlerinde talep görmektedir. "Paslanmaz gıda pompası" olarak da geçmektedir.

KENFLE Hijyenik Santrifüj Pompa Nedir?

Hijyenik santrifüj pompa gıda alanında kullanılan ve sıvı transferini hijyenik bir şekilde yerine getiren pompa türüdür. Hijyenik Santrifüj Pompalar vakum altında çalışma özelliğine sahiptir. Su kartuşlu salmastralı yapısı sayesinde malzemenin salmastra yüzeyleri arasında donarak salmastraya zarar vermesini engeller. Vakum tanklarında bu yapı sayesinde sağlıklı sistem verimliliği korunur. Birçok süt fabrikasında özellikle tercih edilen bu pompalar sıklıkla "paslanmaz süt pompaları" olarak da anılır. Bunun gibi gıda pompalarında en önemli faktör korozyona dayanıklı, bakteri üretmeyen ve gıda ile temasa uygun paslanmaz materyal kullanımıdır.

KENFLE Hijyenik Paslanmaz Santrifüj Gıda Pompaları; süt, meyve suları, alkollü ve alkolsüz içecekler, bira, ilaç ve kimya sektöründeki sıvıların aktarılması için gerekli tüm özelliklere sahiptir.

KENFLE Hijyenik Santrifüj Pompalar 316L kalite paslanmaz çelikten imal edilir. Yüksek kalınlığı sayesinde korozyon aşınmalarına karşı uzun ömürlüdür. Kapak ve fanın özel tasarımı sayesinde sürtünme düşürülür. Böylece bakterilerin tutunabileceği hijyenik açıdan kör noktalar ortadan kaldırılır. Özel yapısının sağlamış olduğu bir kolaylık da akışkanın pompa içindeki hızının en üst düzeye erişebilmesidir. Ayrıca kolay sökülebilme özelliği ile de kontrol ve temizlik uygulamalarının kısa sürede tamamlanmasını sağlar.

 

KENFLE Hijyenik Santrifüj Pompalar Çalışma Şartları Nelerdir?

Maksimum Debi: 150 m³
Maksimum Basma Yüksekliği: 70 m
Maksimum Çalışma Sıcaklığı: 120°C (30 dk CIP/SIP uygulamalarında)
Maksimum Devir: 3600 d/dk


KENFLE Hijyenik Santrifüj Pompalar Malzeme Özellikleri Nelerdir?

Pompa Gövdesi ve Fan: AISI 316L/ AISI 304
Conta: EPDM (gıdaya uygun - FDA)
Sızdırmazlık: Mekanik salmastra

Sipariş Formu


Copyright & Her Hakkı Saklıdır. | SiteMap