YUMUŞAK SALMASTRALAR | KENFLE RULE THE WORLD
YUMUŞAK SALMASTRALAR

YUMUŞAK SALMASTRALAR

YUMUŞAK SALMASTRALAR

Detaylı bilgi almak için lütfen arayın.

Yumuşak Salmastra , birçok sektör kolunda kullanım alanı bulunan sızdırmazlık ürünleridir. Üretimlerinde birçok malzeme türü kullanılır. Bunların kombinasyonları ile gereken kimyasal mukavemet, sıcaklık ve basınç dayanımı elde edilir. Vanalar, tank giriş kaportaları, pompa ve mikserler gibi kullanım yerleri vardır.

Bu salmastralar; kullanıldığı alandaki, akışkana, basınca ve sıcaklığa göre farklılık göstermektedir.

Genel prensip olarak her yumuşak salmastra bir iplik ve yağlayıcıdan oluşmaktadır. Bu iki kısmın bir aradaki performansı salmastranın dayanımına etki etmektedir. Dolayısıyla uygun bir yumuşak salmastra seçimi yapabilmek adına uygulama koşulları (sıcaklık, basınç, akışkan bilgisi, pompa devri vb.) detaylı olarak bilinmelidir.

Pompalarda transfer edilen akışkanın pompa gövdesi ile dönen mil arasındaki aralıktan dışarıya sızmasını önlemek veya kontrol etmek, dışarıdan hava emilmesini engellemek için yumuşak salmastra kullanılmaktadır. Yumuşak salmastralardan beklenen en önemli özelliklerden biri, sürtünme katsayısının düşük olması ve mil ile salmastranın sürtünmesi ile oluşan ısıyı üzerinden gövdeye iletebilmesi için ısı iletkenlik kabiliyetinin yüksek olmasıdır.

Bazı uygulamalarda yumuşak salmastra ile milin sürtünmesi ile ısınan mili ve salmastrayı soğutmak için salmastra sıvısı kullanılabilir. Bu yöntem özellikle akışkanın içerisinde partiküller bulunduğunda tercih edilmektedir. Bu şekilde hem oluşan ısı uzaklaştırılmakta hem de mil ile salmastra arasındaki partiküller temizlenerek daha iyi bir sızdırmazlık yüzeyi elde edilmektedir.

Sipariş Formu


Copyright & Her Hakkı Saklıdır. | SiteMap