DOZAJ POMPALAR | KENFLE RULE THE WORLD
DOZAJ POMPALAR

DOZAJ POMPALAR

DOZAJ POMPALAR

Detaylı bilgi almak için lütfen arayın.

Asit, klor, sıvı gübre, vb. kimyasalların dozlanarak verilmesi gereken yerlerde kullanılmak üzere tasarlanmış hassas debi aktarımı sağlayan pompa çeşididir.

KENFLE Dozaj Pompaları Nedir?

KENFLE Dozaj pompaları, asit, klor, sıvı gübre, vb. kimyasalların dozlanarak verilmesi gereken yerlerde kullanılmak üzere tasarlanmış hassas pompa çeşididir.

 

KENFLE Dozaj Pompaları Çalışma Prensibleri Nelerdir?

Dozaj pompalarına farklı amaçlarla belirli kimyasalların otomatik olarak dozlanmasını sağlayan pompa türü denebilir. Aynı zamanda elektronik olarak çalışan elektro mıknatıslı dozlama pompaları da denebilecek bu pompalarda debi diyaframın hareketi ile sağlanır. Elektronik devreden gelen impuls ile magnet diyafram pistonunu çeker ve böylelikle maksimum strok oluşur, çelik nüveye bağlı olan diyafram çözeltiyi pompa başına iter.

Emme ağzındaki emiş çek valfı kapanır, basma ağzındaki basma çek valfı açılır ve çözelti basma hortumuna basılır. Mıknatıslama bittikten sonra emiş çek valfı açılır, basma çek valfı kapanır, böylelikle sıvı pompa başına çekilir. Frekans ayarı yavaşça yapılmalıdır. Sonucunda ise dozlama işlemi dozaj pompası sayesinde gerçekleşmiş olur.

 

KENFLE Dozaj Pompa Çeşitleri Nelerdir?

KENFLE Dozaj Pompalarını Solenoid Dozaj Pompası, Mekanik Diyaframlı Dozaj Pompası ve Pistonlu Dozaj Pompası olarak üç başlıkta inceleyebiliriz.

 

Solenoid Dozaj Pompası Nedir?

Dozaj pompaları, asit, klor, sıvı gübre, vb. kimyasalların belli oranlarda verilmesi gereken yerlerde kullanılmak üzere tasarlanmış hassas aktarma cihazlarıdır.

 

Mekanik Diyaframlı Dozaj Pompası Nedir?

Mekanik diyaframlı olan bu pompalar 5,5 ile 500 l/h arasında farklı kapasitelere sahiptir. 5-10 bar arasında (Seçilen modele göre değişiklik gösterir.) çıkış basıncına sahiptir. Standart trifaze 380V enerji ile çalışmaktadır. Pompaların arkasında bulunan ayar kolu ile %20 ye kadar debi ayarı manuel olarak yapılabilmektedir. Gövde malzemesi alüminyumdur. Kullanılacak kimyasallara göre PP, PVC, PVDF ve SS316 kalitede farklı kafa malzemelerine sahiptir. Standart teflon (PTFE) diyaframa sahiptir. Opsiyonel olarak motor üzerine dahili invertör veya 4-20 mA çıkış verebilecek ekipman eklenebilmektedir.

 

Pistonlu Dozaj Pompası Nedir?

Pistonlu dozaj pompaları olan bu pompalar 40 ile 1000 l/h arasında farklı kapasitelere sahiptir. 5-20 bar arasında (Seçilen modele göre değişiklik gösterir.) çıkış basıncına sahiptir. Standart trifaze 380V enerji ile çalışmaktadır. Pompaların arkasında bulunan ayar kolu ile %20 ye kadar debi ayarı manuel olarak yapılabilmektedir. Gövde malzemesi alüminyumdur. Kullanılacak kimyasallara göre PVC ve SS316 kalitede farklı kafa malzemelerine sahiptir. Piston malzemesi SS316 veya seramiktir.. Opsiyonel olarak motor üzerine dahili invertör ve ya 4-20 mA çıkış verebilecek ekipman eklenebilmektedir.


KENFLE Dozaj Pompalarının Özellikleri Nelerdir?

Üzerinde bulunan potansiyometre ile strok hızı ayarlanabilen tasarım,

Dikey monte edilen tasarımı sayesinde kolay ve esnek kurulum, kullanım,

Aşındırıcı kimyasallara karşı yüksek dayanıklılık sağlayan tamamı plastik gövde,

Elektronik devre ile kontrol edilen elektromıknatıs ve uzun ömürlü teflon (PTFE) diyafram,

Seramik bilyeli tasarımı sayesinde daha az bakım.


KENFLE Dozaj Pompalarının Kullanım Alanları Nelerdir?

Yüzme Havuzları

Akışkan Kimyasalların Transferi

Oto Yıkama Akışkanları

Soğutma Kuleleri

Arıtma-Atıksu Tesisleri

Orijinal Donanım Üreticileri

 

Detay: Ölçüm Kontrol Cihazları

Ölçüm cihazları pH, redox, (ORP) Oksijen, serbest klor, bulanıklık ve iletkenliği ölçebilen birçok çeşidi mevcuttur. Duvar tipi, pano içi ve pano dışına monte edilebilen farklı modellere sahiptir. 4-20 mA sinyal çıkışı verebilir. 100-240 VAC 50/60 Hz enerji ile çalışmaya uygundur.

Sipariş Formu


Copyright & Her Hakkı Saklıdır. | SiteMap