VARİL POMPALAR | KENFLE RULE THE WORLD
VARİL POMPALAR

VARİL POMPALAR

VARİL POMPALAR

Detaylı bilgi almak için lütfen arayın.

Varil pompaları akışkanların kapalı kaplardan transferini sağlamak üzere tasarlanmış uzun borulara sahip olan bir pompa türüdür. Transfer işlemi akışkanın bulunduğu kabın içerisine pompa borusunun daldırılması ile gerçekleştir. Yüksek viskoziteli varil po

KENFLE Varil Pompaları Nedir?

Varil pompaları akışkanların kapalı kaplardan transferini sağlamak üzere tasarlanmış uzun borulara sahip olan bir pompa türüdür. Transfer işlemi akışkanın bulunduğu kapalı kaba pompa borusunun daldırılması ile gerçekleştirilir. Varil pompalarının diğer pompalardan en büyük farkı pompa motorunun akışkanın dışında kalmasıdır. Boşaltım süreci varil içinde kalan borunun ucundaki fanın motor tahriki sonucu dönmesiyle başlar. Bu kapalı kaplarda asidik, bazik, korozif, agresif, alkali, yanıcı ve parlayıcı akışkanlar olabileceği gibi sıvı sabun, bal, çikolata, pekmez, krem, jöle, macun, tutkal, reçel, şampuan, boya vb. gibi akışkanlar da yer alabilir.

 

KENFLE Varil Pompaları Nasıl Çalışır?

KENFLE Varil pompalarının temel fonksiyonu, sıvıların yalnızca ihtiyaç duyulduğu kadarını güvenli ve pratik bir şekilde transfer edebilmektir. Bu ürünlerin genel tasarımları, iki farklı bileşenden meydana gelmektedir. İlk parça, sıvının doğrudan içerisine daldırılan pompa borusudur. Bu parça genelde tamamen değil, belirli bir miktarda sıvının içerisine temas etmektedir. İkinci parça ise varilin üzerine yerleştirilen pompa gövdesidir.

Pompa gövdesinin içerisinde bulunan çark, motordan iletilen güçle dönmeye başlamaktadır. Bu sayede pompa borusunun sıvıyla temas eden ucunda vakum etkisi başlamaktadır. Bu vakum, sıvının bulunduğu kaptan pompa çıkışına doğru ilerlemesini sağlamaktadır. Böylece konteyner ya da varil gibi büyük ambalajlardan yeterli miktarda sıvının kolayca tahliye edilmesi mümkün hale gelmektedir.

 

KENFLE Varil Pompaları Teknik Özellikleri Nelerdir?

Düşük ve yüksek viskoziteli akışkanların varil, tank, konteyner vb. kaplardan kolayca transferi için KENFLE varil pompası kullanılır.

0 – 1.000 cps, 1.000 – 20.000 cps, 20.000 – 100.000 cps viskozite aralıklarına uygun pompa alternatifleri bulunmaktadır.

Akışkana göre seçilen PP, PVDF, AISI 316L, Alüminyum pompa borusu malzemeleri varil pompası borusu olarak seçilebilir.

Her varil pompa borusunun her motora, her motorun her pompa borusuna uygunluk avantajı bulunmaktadır.

Salmastrasız dizayn, sızdırmazlık problemine son!

Viskoziteye bağlı seçilen santrifüj veya mono pompa prensibiyle çalışan modeller

Mono pompa prensibi ile çalışan modellerde Viton(FKM), NBR ve PTFE malzeme seçenekleri.

Motor üzerindeki hız ayar düğmesiyle, istenilen ölçüde akış imkanı, debi kontrolü sağlanabilmektedir.

Hortum, tabanca, kelepçe, duvar askısı, varil adaptörü, filtre vb. aksesuarlar…

 

KENFLE Varil Pompaları Avantajları Nelerdir?

Elektrik motorlu veya hava motorlu alternatifli seçenekler

Exproof ATEX sertifikalı seçenekleri

Kolay montaj

Basit kurulum ve kullanım

Gıda uygulamaları için “3-A Sanitary Standard” sertifikalı modeller

Yüksek viskoziteli (max. 100.000 cps) veya viskoz olmayan akışkanlar için alternatifli modeller

Akışkana ve uygulamaya göre seçilebilen her türlü ihtiyaca uygun geniş ürün

 

KENFLE Varil Pompalarının Kullanım Alanları Nelerdir?

Varil pompaları, tonluk variller ya da konteyner gibi geniş hacimli ambalajlardan sıvı tahliyesini kolay bir şekilde gerçekleştirmeyi sağlayan ürünlerdir. Bu nedenle birçok farklı sektörde kullanımı yaygın şekilde görülmektedir. Özellikle endüstriyel sektörlerde sık sık tercih edilen ürünlerdir.

Varil pompaları, kimya ve ilaç sektörlerinde sıkça kullanılmaktadır. Ayrıca enerji santralleri, akaryakıt firmaları, demir-çelik işletmeleri, çimento fabrikaları ve boya fabrikalarında kullanımı yaygındır. Varil pompaları; rafineri, petrokimya ve arıtma işlemlerinde de büyük bir yardımcı üründür.

Varil pompaları, kozmetik ürünlerin ve gıda maddelerinin üretimlerini üstlenen işletmelerde de sık sık tercih edilmektedir. Çünkü kimyasal ürünler, diğer sıvılara oranla çok daha yoğundur. Bu nedenle içerisinde katkı maddesi ya da akışkanların kullanıldığı tüm sektörler için uygun olan ürünlerdir.

Sipariş Formu


Copyright & Her Hakkı Saklıdır. | SiteMap